Фестиваль сиру і бринзи

Сиродин із найдавніших молочних продуктів, про який було відомо вже близько 7000 років тому. У Стародавній Греції сир вважався продуктом, який створили боги.

За однією з легенд, робити сир навчила людей Артеміда  –  дочка Зевса і    Лето  –   сестра  Аполлона, богиня тваринного й рослинного світу. Грецькі боги і самі із задоволенням їли сир, запиваючи його вином.

А давньогрецький поет Гомер описав процес сироваріння у віршах. 
У стародавньому Римі знали вже більше 10 місцевих сортів сиру. В XI столітті з’явилися на світ швейцарський і шабцігський сири, а також рокфор. У XII столітті світ дізнався про грюйцере і чеширский сир.

З метою збереження добрих українських традицій кулінарного мистецтва, зокрема сироваріння, вже кілька років у місті Винники проводяться фестивалі сиру і бринзи, що користуються значною популярністю серед винниківчан та гостей краю.

24 травня 2015 року Історико-краєзнавчий музей м. Винники за сприяння Управління культури Львівської міської ради запрошує на фестиваль сиру і бринзи, на якому різноманітні сирні вироби будуть представляти майстри сироваріння із Закарпатської, Львівської, Тернопільської, Чернівецької, Хмельницької та ін. областей України. На фестивалі будуть представлені вироби як окремих сироварів, які успадкували давні родинні рецепти, так і  продукція відомих господарств: «Шеврет» із Мостиського району запропонують сири (кроттен, бюш, томет, фету, сігалон), виготовлені за традиційною французькою технологією, а представники товариства «Жива земля» – молочні продукти за швейцарськими рецептами.

Гості  фестивалю матимуть змогу придбати «солодку» продукцію винниківських пасічників, вироби народних майстрів: ткані та вишивані вироби, гаварецьку, покутську та гуцульську кераміку, ковані вироби, вишиванки коломийських майстринь, а також спробувати свої сили у стрільбі з лука та арбалета.

Організатори фестивалю запросили народних майстрів для проведення майстер-класів для усіх бажаючих із гончарства, ковальства, лозоплетіння, ткацтва, різьбярства,  малярства на склі та яворівських розписів. Вперше косівськими майстринями буде проведений майстер-клас по виготовленню сирних коників.

Планується проведення різноманітних конкурсів, розваги на батуті, концертна програма за участю ансамблю бандуристів ЛНМА імені М. В. Лисенка

(керівник проекту народний артист України, професор Ігор Пилатюк), театралізовані дійства, концерт гурту «Віз», а також лицарські поєдинки та вогняне шоу. Також під час фестивалю запрошуємо оглянути діючі виставки, які демонструють давні ремесла і етнографію нашого краю за допомогою світлин та експонатів музею.

Цікавим довершенням фестивалю стануть майстер-класи із приготування давніх і цікавих українських страв та їх дегустація.

Партнери:

Винниківська міська рада, Винниківська ГО “Просвіта”, Об’єднання “Самопоміч” – Винники, ТзОВ “Аура”, гурт “Віз”, Львівська національна музична академія імені М. В. Лисенка.

Чекаємо Вас у неділю, 24 травня ц.р., з 10.00 до 21.00 год. за адресою:

 м. Винники, вул. В.Івасюка, 5. Конт. тел.: (032) 296-33-33; (032) 296-01-90

e-mail: musem.vynnyky@gmail.com.

 

Залишити відповідь